logo (3)

VICTORIA'S BEAUTY SALON

Trychologia

Trychologia jest nową, wchodzącą na rynek dziedziną na pograniczu medycyny, fryzjerstwa i kosmetyki, która zajmuje się problemami skóry głowy i włosów. Przy pomocy mikrokamery można ocenic stan skóry głowy, włosów i cebulek. Badania te pozwalają na zdiagnozowanie przyczyn problemów, jeżeli występują (wypadanie włosów, łysienie plackowate, łupież, „tłuste włosy”, ciemieniucha) oraz dobranie odpowiedniej pielęgnacji mającej na celu wzmocnienie włosów jak i ochronę skóry głowy przy zabiegach chemicznych. Wypadanie włosów jest często związane z narażeniem na zanieczyszczenia środowiska (spaliny), stresem, nieodpowiednią dietą lub z nieprawidłowym krążeniem krwi w skórze głowy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji odżywczych oraz lepszemu ukrwieniu skóry głowy można uśpione mieszki włosowe pobudzic do pracy.

Należy pamiętać że włosy są odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Aby włos był w dobrej formie należy wyeliminować przyczynę jego złej kondycji i odpowiednio pielęgnować skórę głowy i mieszki włosowe.

Zabiegi trychologiczne nie czynią cudów, ale właściwa pielęgnacja w dużym stopniu zapewnia włosom dobrą kondycję a w połączeniu z odpowiednią terapią medyczną pomaga pozbyć się uciążliwych problemów. Zabiegi te mogą być przeprowadzane w gabinetach trychologicznych jak i w domu.

Bez względu na płec mlożna wyróżnic trzy przyczyny wpływające na stan włosów:

Właściwa dieta

Sposób odżywiania istotnie wpływa na stan włosów. Aby nasze włosy były zdrowe nasza dieta musi być bogata w:

Na niedobory pokarmowe włosy reagują bardzo szybko. Nasz organizm w obliczu deficytu w pierwszej kolejności rezygnuje z odżywiania włosów, transportując cenne składniki do miejsc, w których są bardziej potrzebne.

Badania

Badania zlecane w przypadku problemów ze skórą głowy:

Wypadanie Włosów

Przyczyny wypadania włosów:
Specjalistyczne zabiegi oparte na profesjonalnych dermokosmetykach firmy Medavita wpływają na polepszenie stanu skóry i pobudzenie wzrostu włosa.

Są to preparaty zawierające naturalne składniki, nie zawierają parabenów, są przebadane na obecność chromu i niklu, nie zawierają silikonów, posiadają bardzo wysoką tolerancję uczuleniową.

Wszystkie kosmetyki do pielęgnacji domowej można zakupić w naszym gabinecie.

Aby badanie włosów i skóry głowy miało prawidłowy przebieg, należy przygotować się do wizyty w następujący sposób:

nie należy myć skóry głowy minimum 24 godziny przed wizytą,
wziąć ze sobą aktualne wyniki badań (w przypadku gdy takie posiadamy).

Cena badania 60 zł