Victoria's Beauty Salon

tlo trychologia

Trychologia

Trychologia jest nową, wchodzącą na rynek dziedziną na pograniczu medycyny, fryzjerstwa i kosmetyki, która zajmuje się problemami skóry głowy i włosów. Przy pomocy mikrokamery można ocenic stan skóry głowy, włosów i cebulek. Badania te pozwalają na zdiagnozowanie przyczyn problemów, jeżeli występują (wypadanie włosów, łysienie plackowate, łupież, „tłuste włosy”, ciemieniucha) oraz dobranie odpowiedniej pielęgnacji mającej na celu wzmocnienie włosów jak i ochronę skóry głowy przy zabiegach chemicznych. Wypadanie włosów jest często związane z narażeniem na zanieczyszczenia środowiska (spaliny), stresem, nieodpowiednią dietą lub z nieprawidłowym krążeniem krwi w skórze głowy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji odżywczych oraz lepszemu ukrwieniu skóry głowy można uśpione mieszki włosowe pobudzic do pracy.

Należy pamiętać że włosy są odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Aby włos był w dobrej formie należy wyeliminować przyczynę jego złej kondycji i odpowiednio pielęgnować skórę głowy i mieszki włosowe.

Zabiegi trychologiczne nie czynią cudów, ale właściwa pielęgnacja w dużym stopniu zapewnia włosom dobrą kondycję a w połączeniu z odpowiednią terapią medyczną pomaga pozbyć się uciążliwych problemów. Zabiegi te mogą być przeprowadzane w gabinetach trychologicznych jak i w domu.

Bez względu na płec mlożna wyróżnic trzy przyczyny wpływające na stan włosów:

- predyspozycje genetyczne

- baza hormonalna

- stan zapalny w organizmie.

 

Właściwa dieta

Sposób odżywiania istotnie wpływa na stan włosów. Aby nasze włosy były zdrowe nasza dieta musi byc bogata w:

- żelazo, cynk

- witaminy z gr. B, biotynę, A,E

- kwasy omega 3

- białko.

Na niedobory pokarmowe włosy reagują bardzo szybko. Nasz organizm w obliczu deficytu w pierwszej kolejności rezygnuje z odżywiania włosów, transportując cenne składniki do miejsc, w których są bardziej potrzebne.

 

Badania:

Badania zlecane w przypadku problemów ze skórą głowy:

- rozmaz krwi, OB

- cholesterol

- cukier: krzywa cukrowa

- jonogram

- pierwiastki (żelazo, cynk, miedż)

- hormony tarczycy TSH, FT3, FT4, anty TPG, u kobiet: prolaktyna (20-26 dzień cyklu), testosteron, progesteron, androstendion, FSH, LH, testosteron, DHEASO4 - jego wysoka zawartośc przyczynia się do wypadania włosów.

 

Wypadanie włosów:

Przyczyny wypadania włosów:

- choroby owłosionej skóry głowy

- wiek biologiczny

- używki

- nieprawidłowe odżywianie

- stres, przemęczenie

- anemia

- zła pielęgnacja włosów (detergenty w szamponach, lakiery, farby)

- poważne choroby (chroby tkanki łącznej, cukrzyca, choroby narządów wewnętrznych).

Oferujemy następujące zabiegi pielęgnacyjne:

- zabieg złuszczający (peeling skóry głowy)

- zabieg oczyszczający skórę głowy i włosy

- zabieg wzmacniający

- zabieg przeciwłupieżowy

- zabieg nawilżajacy

- zabieg przeciwłojotokowy

- zabieg regenerujący.

Specjalistyczne zabiegi oparte na profesjonalnych dermokosmetykach firmy SIMONE TRICHOLOGY wpływają na polepszenie stanu skóry i pobudzenie wzrostu włosa.

Są to preparaty zawierające naturalne składniki, np. aminokwasy, peptydy, keratynę, kolagen, enzymy, fitohormony, witaminy, minerały, mleczko pszczele i pyłek kwiatowy.

Simone Trichology to marka z wieloletnim doświadczeniem, którą wyróżnia innowacyjne podejście w tworzeniu preparatów trychologicznych.

Wszystkie kosmetyki do pielęgnacji domowej można zakupic w naszym gabinecie.