Victoria's Beauty Salon

tlo ikonki sauna

Sauna

Sauna infrared to sauna nowej generacji, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii możemy korzystać z sauny szybciej i w niższej temperaturze.

Sauna infrared przypomina wyglądem i działaniem sauny tradycyjne, jednak różni się od nich zastosowanym źródłem ciepła – zamiast pieca elektrycznego są tu promienniki podczerwieni, które emitują biologicznie aktywną energię podczerwoną. Niższa temperatura wewnątrz kabiny (37-54°C) pozwala korzystać z niej także osobom starszym i z kłopotami z krążeniem. Seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o około 40%.

W ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal, czyli 3 razy więcej niż podczas joggingu, czy szybkiej gry w tenisa. Kabina działa upiększająco i oczyszcza organizm z toksyn. W cieple infrared wraz z wodą wydalane są zbędne produkty przemiany materii, cholesterol oraz tłuszcz i rozpuszczone w nim toksyny.

Szybsze pod wpływem IR krążenie krwi, otwieranie się porów oraz intensywne pocenie się, przyspiesza wydalanie zanieczyszczeń przez skórę oraz złuszczanie martwego naskórka, co poprawia koloryt i gładkość skóry nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Likwidując nadwyżki tkanki tłuszczowej redukuje cellulitis, przywracając skórze młodzieńczą jędrność, jędrność także zmniejsza łupież i trądzik, przyspiesza gojenie ran, oparzeń i blizn.

Ciepło IR zmniejsza sztywność stawów, powoduje rozciągliwość tkanek kolagenowych, rozgrzewa mięśnie i stawy, gwarantuje lepszą kondycję oraz ochronę przed zakwaszeniem i bólem mięśni po ćwiczeniach fizycznych.

Infraterapia łagodzi ból stawów, pleców, kręgosłupa, głowy, mięśni, bolesne menstruacje i nerwobóle.

  • Wzmacnia system immunologiczny organizmu i zwiększa odporność na infekcje,
  • Wspomaga leczenie wielu dolegliwości i chorób: gardła, oskrzeli, zapalenie zatok, cukrzycę, wrzody żołądka i dwunastnicy, menopauzę, hemoroidy i żylaki,
  • Przyspiesza rekonwalescencję w stanach pourazowych, pooperacyjnych i zapalnych: kości, stawów i tkanek miękkich (mięśni, wiązadeł, torebek stawowych); zalecana jest w rehabilitacji układu ruchowego,
  • Poprawia kondycję układu sercowo- naczyniowego- terapia podczerwienią polecana jest dla osób z chorobami układu krążenia, nadciśnieniem i niedociśnieniem,
  • W chorobach wieku dziecięcego: nieżyty górnych dróg oddechowych, angina, otyłość,
  • Niweluje negatywne skutki stresu, zapewniając relaks i odprężenie.

Sauna pomimo posiadania wielu zalet ma też niestety kilka wad. Przede wszystkim nie wszyscy powinni z niej korzystać. W szczególności nie powinny z niej korzystać osoby poważnie chore i osłabione.

Najważniejsze przeciwwskazania do korzystania z sauny:

  • Reumatoidalne: w ostrym stanie reumatycznym,
  • Pulmonologiczne – infekcje: np: gruźlica, przeziębienie, ostry stan astmatyczny,